FUNDACJA SILESIA HOMINIBUS

 • Pomóż nam pomagać!

  Przekaż 1% podatku

  KRS 0000554448

 • Śląski Bank Spółdzielczy „Silesia” jako pierwszy i dotychczas jako jedyny bank spółdzielczy w Polsce powołał Fundację, której celem jest działanie na rzecz lokalnej społeczności. W ten sposób poprzez Fundację realizowana jest misja społeczna Banku. Fundacja „Silesia Hominibus” czyli „ Śląsk ludziom” rozpoczęła działalność w marcu 2015 roku dysponując 100 tys. zł funduszu założycielskiego.

  Fundacja „Silesia Hominibus” w listopadzie 2019 r. uzyskała w sądzie status pożytku publicznego.Tym samym Fundacja zyskała prawo do otrzymywania 1% podatku dochodowego odprowadzanego przez osoby prywatne.

  Podczas dotychczasowej działalności Fundacja licznymi darowiznami i dotacjami wspierała różnorakie dzieła organizacji pozarządowych, społecznych, charytatywnych. Fundacja nigdy nie prowadziła żadnej działalności gospodarczej, a środki pieniężne dla prowadzenia swojej działalności pozyskiwała wyłącznie z darowizn, w pierwszej kolejności od swojego założyciela, czyli Śląskiego  Banku Spółdzielczego SILESIA w Katowicach oraz innych podmiotów osób fizycznych bądź prawnych.
  Zarząd Fundacji oraz jej Rada Nadzorcza wykonują swoje zadania bez pobierania z tego tytułu jakiegokolwiek wynagrodzenia. Koszty funkcjonowania są zminimalizowane i ograniczone do wydatków niezbędnych.

  W imieniu Zarządu Fundacji, jako jej Prezes, zwracam się z uprzejmą prośbą do wszystkich Udziałowców naszego Banku i wszystkich Sympatyków, którzy pragną wspierać działalność Fundacji o przekazanie 1% od podatku dochodowego na rzecz naszej Fundacji. Sposób dokonania takiego odpisu jest bardzo prosty. Wystarczy w swoim rocznym sprawozdaniu finansowym podać numer KRS-u, który dla naszej Fundacji jest następujący: KRS 0000554448.

  Wszystkim Darczyńcom jednego procenta od swojego podatku pragnę już teraz w tym miejscu serdecznie podziękować. Jestem przekonany, że dzięki Waszej empatii i wrażliwości lokalne sprawy społeczne i charytatywne Śląskiego Regionu doznają finansowego wsparcia i będą się mogły coraz lepiej rozwijać.

  Prezes Fundacji „Silesia Hominibus”

  ks. Paweł Buchta

 • SH logo CMYK

  Zarząd Fundacji

  Prezes Zarządu - ks. Paweł Buchta
  Członek Zarządu - Justyna Partyka

  Rada Fundacji

  Przewodnicząca Rady - Halina Czembor
  Członek Rady - Andrzej Siekanowicz
  Członek Rady - Henryk Setnik
 • SH logo CMYK

  Fundacja ma status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP)

  Pomóż nam pomagać!

  Przekaż 1% podatku

  "Silesia Hominibus"
  KRS: 0000554448

  Nr konta: 97 84370002 0010 0157 1732 0001

 • SH logo CMYK

  Fundacja "Silesia Hominibus"

  ul. Kopernika 5, 40-064 Katowice

  tel. kom. 786 957 701, 512 047 892

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 • SH logo CMYK