• FUNDACJA SILESIA HOMINIBUS

Pomóż nam pomagać!

Przekaż 1,5% podatku

KRS 0000554448

Śląski Bank Spółdzielczy „Silesia” jako pierwszy bank spółdzielczy w Polsce powołał Fundację, której celem jest działanie na rzecz lokalnej społeczności. W ten sposób poprzez Fundację realizowana jest misja społeczna Banku. Fundacja „Silesia Hominibus” czyli „Śląsk ludziom” rozpoczęła działalność w marcu 2015 roku dysponując 100 tys. zł funduszu założycielskiego.

Fundacja „Silesia Hominibus” w listopadzie 2019 r. uzyskała w sądzie status pożytku publicznego.Tym samym Fundacja zyskała prawo do otrzymywania 1,5% podatku dochodowego odprowadzanego przez osoby prywatne.

Podczas dotychczasowej działalności Fundacja licznymi darowiznami i dotacjami wspierała różnorakie dzieła organizacji pozarządowych, społecznych, charytatywnych. Fundacja nigdy nie prowadziła żadnej działalności gospodarczej, a środki pieniężne dla prowadzenia swojej działalności pozyskiwała wyłącznie z darowizn, w pierwszej kolejności od swojego założyciela, czyli Śląskiego  Banku Spółdzielczego SILESIA w Katowicach oraz innych podmiotów osób fizycznych bądź prawnych.
Zarząd Fundacji oraz jej Rada Nadzorcza wykonują swoje zadania bez pobierania z tego tytułu jakiegokolwiek wynagrodzenia. Koszty funkcjonowania są zminimalizowane i ograniczone do wydatków niezbędnych.

W imieniu Zarządu Fundacji, jako jej Prezes, zwracam się z uprzejmą prośbą do wszystkich Udziałowców naszego Banku i wszystkich Sympatyków, którzy pragną wspierać działalność Fundacji o przekazanie 1,5% od podatku dochodowego na rzecz naszej Fundacji. Sposób dokonania takiego odpisu jest bardzo prosty. Wystarczy w swoim rocznym sprawozdaniu finansowym podać numer KRS-u, który dla naszej Fundacji jest następujący: KRS 0000554448.

Wszystkim Darczyńcom 1,5% od swojego podatku pragnę już teraz w tym miejscu serdecznie podziękować. Jestem przekonany, że dzięki Waszej empatii i wrażliwości lokalne sprawy społeczne i charytatywne Śląskiego Regionu doznają finansowego wsparcia i będą się mogły coraz lepiej rozwijać.

Prezes Fundacji „Silesia Hominibus”

ks. Paweł Buchta

Zarząd Fundacji

Prezes Zarządu - ks. Paweł Buchta
Członek Zarządu - Justyna Partyka

Rada Fundacji

Przewodnicząca Rady - Halina Czembor
Członek Rady - Andrzej Siekanowicz
Członek Rady - Henryk Setnik
Fundacja ma status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP)

Pomóż nam pomagać!

Przekaż 1,5% podatku

"Silesia Hominibus"
KRS: 0000554448

Nr konta: 97 84370002 0010 0157 1732 0001

Fundacja "Silesia Hominibus"

ul. Kopernika 5, 40-064 Katowice

tel. kom. 786 957 701, 512 047 892

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Znajdziesz nas też tutaj