Przelewy natychmiastowe BlueCash

System Płatności BlueCash – przelewy natychmiastowe

System Płatności BlueCash działający w oparciu o zgodę Prezesa Narodowego Banku Polskiego umożliwia wykonywanie międzybankowych przelewów natychmiastowych. To nowe na rynku, całkowicie bezpieczne rozwiązanie, które zapewnia przelewy ekspresowe nawet w kilka sekund do ponad 80 banków.

Funkcję podmiotu prowadzącego System płatności BlueCash, a także izby rozliczeniowej i agenta rozrachunkowego pełni uznana na rynku firma Blue Media S.A.

Z rozwiązania mogą korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i przedsiębiorcy. Przelewy można realizować jedynie za pośrednictwem systemu bankowości elektronicznej eBankNet przez 24 godziny na dobę,  przez 7 dni w tygodniu.

Realizacja natychmiastowego przelewu jest możliwa po spełnieniu kilku warunków:
  • kwota przelewu nie przekracza 20 000 zł
  • rachunek odbiorcy jest prowadzony w banku, który również obsługuje przelewy w systemie  BlueCash
  • bank odbiorcy jest aktywny (dostępny), w momencie złożenia przelewu do realizacji (nie występują  czasowe niedostępności),
  • bank odbiorcy akceptuje przelew do realizacji w tym trybie.

Wykaz banków do których można wykonać przelew natychmiastowy z wykorzystaniem Systemu Płatności  BlueCash, wraz z godzinami ich dostępności

Jak to działa?

W celu skorzystania z przelewu natychmiastowego należy wybrać odpowiedni rodzaj przelewu w bankowości elektronicznej eBankNet – przelew natychmiastowy i podać dane odbiorcy. System w czasie rzeczywistym weryfikuje możliwość natychmiastowego dostarczenia pieniędzy na wskazane konto. Po zatwierdzeniu przelewu pieniądze natychmiast pojawią się na rachunku odbiorcy. Potwierdzenie przelewu znajduje się w historii operacji.

Ile to kosztuje?

Za realizację przelewu natychmiastowego Bank pobiera prowizję zgodnie z obowiązującą Taryfą opłat prowizji.

W ramach promocji prowizja za realizację przelewu natychmiastowego do końca grudnia 2018 r. wynosi :

  • dla klientów indywidualnych      – 3,50 zł/szt.
  • dla klientów instytucjonalnych  – 6,00 zł/szt.

Kursy walut

Kursy walut2019-01-18 obowiązuje od godziny: 16:00
1 EUR4.1539
1 USD3.6497
1 CHF3.6464
1 GBP4.6933
więcej