Płatności zbliżeniowe telefonem w Google Pay z aplikacją Planet Mobile

Planet Mobile - to nowsza wersja dotychczasowej aplikacji do płatności zbliżeniowych telefonem -  Planet Mobile HCE Wallet.

Aplikacja umożliwia płatności w sklepach bez konieczności użycia karty. Płatności te odbywają się poprzez aplikację Google Pay, która to umożliwia płacenie za pomocą telefonu w sklepach stacjonarnych posiadających terminale płatnicze akceptujące płatności zbliżeniowe.

Ale nie tylko!
Planet Mobile zawiera funkcję umożliwiającą podgląd stanu środków na rachunku karty, analizę historii transakcji dokonanych kartą z trzech ostatnich miesięcy. Ponadto aplikacja posiada wyszukiwarkę bankomatów w Twojej okolicy.

Aplikacja Planet Mobile umożliwia:

 • dodanie, modyfikację a także usunięcie karty z portfela Google Pay ( wszystkie karty za wyjątkiem naklejki zbliżeniowej)
 • aktywacje nowej karty bez konieczności kontaktowania się z infolinią Banku
 • czasowe blokowanie oraz zastrzeganie kart
 • zmianę kodu PIN, włączanie lub wyłączenie funkcji zbliżeniowej na plastiku

Aplikacja jest bezpłatna i mogą z niej korzystać posiadacze kart naszych debetowych i kredytowych

Aplikacja Planet Mobile udostępniona jest przez oficjalny sklep Google Play oraz App Store (zalecamy unikania pobierania aplikacji z innych źródeł niż wskazane powyżej).

Do uruchomienia i prawidłowego działania aplikacji Plant Mobile niezbędne jest nadanie jej stosownych dostępów:

 • SMS - odczytywanie wiadomości tekstowych (SMS-ów i MMS-ów); odbieranie wiadomości tekstowych (SMS-ów);
 • Telefon - bezpośrednie wybieranie numerów telefonu, odczytywanie stanu i informacji o telefonie;
 • Zdjęcia, multimedia i pliki - odczytywanie zawartości pamięci USB, modyfikowanie i usuwanie zawartości pamięci USB;
 • Pamięć - odczytywanie zawartości pamięci USB, modyfikowanie i usuwanie zawartości pamięci USB;
 • Identyfikator urządzenia i informacje o połączeniach - odczytywanie stanu i informacji o telefonie;
 • Lokalizacja - aktywowanie i używanie systemu GPS lub innych funkcji znajdowania lokalizacji dostępnych w
 • urządzeniu.
 • Inne - pełny dostęp do sieci;

Aby korzystać z płatności Google Pay należy:

 1. posiadać konto Gmail (google) i zaakceptować warunki korzystania z niego - klient wykonuje tę czynność na etapie uruchomienia samego telefonu z systemem Android.
 2. posiadać urządzenie mobilne z technologią NFC (bezprzewodowa technologia umożliwiająca bezstykową transmisję danych na bliską odległość).
 3. posiadać system Android w wersji 4.4 lub nowszej.
 4. posiadać aktywną plastikową kartę wydaną przez Ślaski Bank Spółdzielczy 'Silesia' w Katowicach (debetową lub kredytową).
 5. zainstalować aplikacje Planet Mobile wyszukując ją w sklepie Google Play
 6. na urządzeniu mobilnym posiadać zainstalowaną aplikację mobilną Planet Mobile - rejestracja do Planet Mobile odbywa się z wykorzystaniem portalu www.kartosfera.pl zgodnie z krokami podawanymi w aplikacji.
 7. zalogować się do Planet Mobile. Po potwierdzeniu kodu aktywacyjnego z Kartosfery aplikacja powinna zaczytać wszystkie dotychczasowo wydane produkty kartowe klienta.
 8. wybrać kartę, którą chce dodać do płatności mobilnych.
 9. wybrać przycisk Dodaj do GPay (znajduje się pod wizerunkiem karty dla której płatności Google Pay są udostępnione).
 10. na etapie dodawania karty zaakceptować Regulamin korzystania z kart płatniczych BPS w ramach Google Pay jak również zgody formalne oraz warunki korzystania z usługi przedstawione podczas dodawania karty do Google Pay.
 11. w trakcie dodawania karty poprzez Planet Mobile aplikacja może poprosić o zmianę ustawień płatności NFC, w menu „Dotknij i zapłać”, na Google Pay. Należy zezwolić na taką operację.
 12. po zakończeniu procesu dodawania karty telefon jest gotowy do płatności. Należy pamiętać aby w sekcji „Dotknij i zapłać” w ustawieniach Android mieć ustawioną aplikację Google Pay jako domyślną jeśli w przyszłości pojawił się inny dostawca portfela na telefonie użytkownika.
 13. z funkcji płatności wyłączona jest karta w formie naklejki zbliżeniowej Visa PayWave

Google Pay dba  o bezpieczeństwo kart na kilka sposobów. Przede wszystkim dane karty są zaszyfrowane i przechowywane na bezpiecznym serwerze. Korzystając z płatności sprzedawca widzi numer konta wirtualnego przypisany do karty, której dane pozostają bezpieczne. Jednym z koniecznych wymogów dla zachowanie bezpieczeństwa jest ustawienie ekranu blokady telefonu.

Kursy walut

Kursy walut2019-01-21 obowiązuje od godziny: 12:00
1 EUR4.1642
1 USD3.6595
1 CHF3.6470
1 GBP4.6881
więcej